FIVECO - prodejni automaty Jofemar

Přeprogramovatelné zámky pro automaty

Mechanicky přeprogramovatelné zámky RIELDA pomocí patentovaného mechanismu řeší rychle, snadno a s minimálními náklady problémy bezpečnosti, kontroly klíčů a klíčového managementu ( rozdělení a používání klíčů). Jeho využití oceníte především při ztrátě klíčů nebo při personálních změnách. Samozřejmostí je použití pouze jednoho klíče pro zvolenou skupinu automatů (zámků).

Systém je založen na mechanickém přestavění zámku pomocí Programovacího klíče na jiný klíč. Celá operace trvá několik sekund. Při jakékoliv změně tedy není nutno vyměňovat zámek, ale pouze klíče.

Programování a přeprogramování
Přeprogramovatelná vložka je dodávána v neutrální pozici - nenaprogramovaná. Vlastník je první osoba, která nastavuje kombinaci vložky

Programování

clip_image002clip_image001

Vložte Programovací klíč (zlatý povrch) a otočte jej do zamčené polohy (obr.1)
Vytáhněte Programovací klíč (obr.2)
Zámek je připraven pro použití Uživatelského klíče (stříbrný povrch).

Přeprogramování

clip_image001_0000clip_image001_0001

Vložte původní Programovací klíč a otečte jej do odemčené polohy (neutralní poloha) (obr.3).
Vytáhněte původní Programovací klíč (obr.4). Vezměte nový programovací klíč a opakujte kroky 1 a 2 programování.

Systém nabízí 16384 skupin klíčů. Umožňuje třídit automaty do různých skupin např. podle jednotlivých techniků atp.. Skupiny je možno kdykoliv během několika sekund libovolně a nekonečněnásobně měnit.

Bezpečnost

Přeprogramovatelné zámky Rielda byly testovány dle EN 1303 (Bezpečnostní evropská certifikace) a mají NAMA bezpečnostní certifikaci. Klíče jsou dodávány odděleně v zalepených kitech. Každý Kit obsahuje unikátní programovací klíč a požadovaný počet Uživatelských klíčů pro běžné používání. Klíče jsou chráněny proti neautorizovanému kopírování a lze je obdržet pouze ve výrobním závodě. Na český trh jsou dodávány pouze kity s bezpečnostní kartou, pomocí které je možno přiobjednat případné kopie klíčů.

Zámky jsou nabízeny v mnoha provedeních pro širokou škálu prodejních, herních a výherních automatů. Ceny zámků jsou srovnatelné s jinými neprogramovatelnými zámky.